iPhone z większym ekranem? To możliwe

Według najnowszych informacji, Apple ma zamiar zaprezentować we wrześniu dwa nowe iPhone’y. Mniejsza wersja ma posiadać ekran 4.5″, natomiast większa powyżej 5″. Oznacza to, że Apple chce rozpocząć walkę z Samsungiem, który obecnie dominuje na rynku urządzeń z dużymi ekranami.

Wartości

Warto przypomnieć co przyświeca designerom firmy z Cupertino podczas projektowania telefonu. Phil Schiller podczas prezentacji iPhone’a 5 powtarzał wielokrotnie że ważne jest to, by telefon dało się bez problemu obsługiwać jedną ręką. Z pewnością nie będzie to takie łatwe z ekranem aż o 1″ większym. Zachowanie tego samego komfortu użytkowania przy tej przekątnej jest nie lada wyzwaniem. Jednak jak pokazuje historia, dla firmy z logiem nadgryzionego jabłka nie ma rzeczy niemożliwych.

Innowacje

W najnowszym systemie iOS w wersji siódmej, możemy zobaczyć że Apple powoli szykuje się do zwiększenia przekątnej w swoich smartfonach. Mowa o geście który pozwala na cofanie się do poprzedniego menu poprzez przeciągnięcie kciukiem od krawędzi ekranu. Nie trzeba już nadwyrężać palca i dotykać nim w sam róg wyświetlacza. Tak samo wygląda sytuacja z odblokowywaniem urządzenia. Wystarczy przejechać palcem w dowolnym miejscu na tapecie i już jesteśmy gotowi do działania. Używając Touch ID sprawa staje się jeszcze prostsza, gdyż nie trzeba w ogóle dotykać ekranu. Dzięki tym funkcjom Apple będzie mogło przekonać przyszłych użytkowników że nie zmienia kursu w swojej filozofii. Uważam, że więcej tego typu innowacji software’owych zobaczymy w iOS 8, który prawdopodobnie zadebiutuje wraz z nowymi iPhone’ami. Według mnie wszystko idzie dobrą drogą. Możemy być pewni że finalnie otrzymamy produkt spełniający oczekiwania użytkowników przyzwyczajonych do mniejszych ekranów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s